Signumi szykuje crowdfunding na Beesfund

SignumiRynek udziałów mniejszych spółek oraz nieruchomości wciąż nie potrafi w Polsce odpowiednio rozwinąć. Podstawowe problemy to wysoki próg wejścia w inwestycję oraz trudność z ich odsprzedażą spowodowana zatrważająco niską płynnością. Takie kłopoty dotyczą zwłaszcza spółek z o.o. Czy odwrócenie sytuacji na tym rynku jest możliwe? Spółka Signumi uważa, że tak, co więcej znalazła innowacyjne rozwiązanie to umożliwiające. Aby móc je zrealizować, już wkrótce przeprowadzi kampanię na platformie equity crowdfundingowej Beesfund.

Signumi

Wysoki próg wejścia, niska płynność, skumulowane ryzyko, trudność exitu – te problemy trawią rynek udziałów w Polsce. Aby dołączyć do grona inwestorów działających na rynku spółek z o.o. i nieruchomości trzeba dysponować co najmniej setkami tysięcy złotych, co dla większości Polaków jest barierą nie do przebicia.

Signumi stawia czoła tym przeszkodom. Spółka uważa, że inwestowanie jest dla każdego, bez względu na grubość portfela. W tym celu stworzyła pierwszą w Polsce giełdę stokenizowanych udziałów.

Bycie współwłaścicielem galerii handlowej, innowacyjnego startupu czy mieszkania na wynajem? Z Signumi to możliwe i to już od 50 złotych. Na ten moment jej giełda pozwala na inwestowanie w nieruchomości i spółki z o.o. W przyszłości udostępnione zostanie więcej rodzajów aktywów.

To początek długiej podróży, której celem jest odwrócenie dotychczas panującego trendu. Rynek jest chłonny i czeka na realne rozwiązania panujących problemów. To pierwsza platforma, która go spopularyzuje, zdobędzie dominującą pozycję na rynku i będzie nadawać kierunek rozwoju. Signumi w pełni zdaje sobie z tego sprawę, a co więcej ma już doświadczenie w prowadzeniu innowacyjnych spółek.

To właśnie ona jest odpowiedzialna za stworzenie Beesfund – pierwszej i największej w tej części Europy platformy equity crowdfundingowej. Założyła ją w 2012 roku i był to strzał w dziesiątkę, a stworzenie Signumi to kolejny krok w kierunku demokratyzowania inwestowania w Polsce. Już niebawem więc w tym celu przeprowadzi emisję akcji za pośrednictwem Beesfund.

Crowdfunding udziałowy na platformie Beesfund

Beesfund to polska platforma equity crowdfundingu założona w 2012 roku. Popularność Beesfund stale rośnie z roku na rok, a tempo tej tendencji w ostatnich trzech latach gwałtownie się zwiększyło. Od początku jej istnienia przeprowadzono już 79 emisji, zebrano łączną kwotę ponad 50 milionów złotych. Brało w tym udział ponad 56 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Najgłośniejsza przeprowadzona na Beesfund emisja akcji odbyła się w lutym 2019 roku. Wtedy Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.

Większą sumę zebrał projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarni whiskey w Polsce i oczywiście produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj