Millennials VC pozyskał 6,3 mln zł i ubiega się o wejście na NewConnect

Millennials Venture Capital zakończył emisję akcji w formie crowdfundingu, w której pozyskał 3,5 mln zł, podała spółka. Równolegle pozyskał 2,8 mln zł w drodze emisji skierowanej do inwestorów profesjonalnych, inwestujących co najmniej 100 tys. euro. Fundusz planuje złożyć dokumenty o wprowadzenie akcji na NewConnect do końca roku.

Millennials VC jest pierwszym podmiotem o statusie Alternatywnej Spółki Inwestycyjnej (ASI), która zaoferowała akcje inwestorom indywidualnym w formie equity crowdfundingu, podano.

„Ogromny potencjał tkwiący w finansowaniu społecznościowym odkryłem budując społeczność Szkoły Inwestowania, co dało impuls do założenia przeze mnie platformy Crowdway. Po sprzedaży Crowdway obserwuję stały rozwój i ewolucję crowdfundingu w Polsce: inwestorzy szukają projektów, które mają wymierną wartość biznesową i zmieniają świat na lepsze. Zarazem chcą utożsamiać się z marką i firmą, w którą inwestują, a także edukować się bezpośrednio od zarządu, być blisko jej wydarzeń i w świadomy sposób uczestniczyć w jej rozwoju. Daliśmy szansę włączyć się inwestorom indywidualnym w budowanie funduszu, aby zdemokratyzować rynek finansowy, zgodnie z ideą burzenia ograniczeń i dominacji zamożnych inwestorów” – powiedział prezes Millennials VC Bartosz Mazurek, cytowany w komunikacie.

W trakcie kampanii crowdfundingowej Millennials VC ogłosił transakcje objęcia udziałów w dwóch nowych spółkach portfelowych: Buylando.io – ecommerce dla nieruchomości gruntowych i Femion Technology – notowanej na NewConnect spółce z obszaru FinTech, obsługującej płatności dla e-commerce.

Fundusz zapowiada kolejne inwestycje, które przeprowadzi za środki zebrane podczas emisji akcji. Po włączeniu Buylando.io oraz Femion Technology Millennials posiada udziały w 6 spółkach portfelowych, a do końca roku planuje nabycie udziałów w co najmniej dwóch kolejnych. Fundusz komunikuje podpisaną umowę przedinwestycyjną ze spółką SLS – twórcą sztucznej inteligencji zarządzania ryzykiem kredytowym; oraz spółką z sektora blockchain i FinTech, której nazwy nie ujawnia, zakończono.

Do końca 2021 roku fundusz planuje złożyć dokumenty o wprowadzenie akcji Millennials VC na rynek NewConnect.

Millennials Venture Capital to nowatorski fundusz dedykowany 8 mln polskich Millenialsów. Posiada obecnie 4 globalne spółki portfelowe (Tespack, Robo, Bivrost, Lovely), zakupione 5 lat temu, i przygotowuje się do wyjścia z inwestycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj