Kawowa rewolucja z Coffeedesk – crowdfunding poprzez Crowdway

CoffeedeskKawa jest głównym źródłem kofeiny i jedną z najpopularniejszych używek na świecie. Większości pracowników biurowych towarzyszy ona codziennie i w pełni doceniają oni jej obecność na sklepowych półkach. Jej spożycie cały czas rośnie, nic więc dziwnego, że spółki zajmujące się jej produkcją czy dystrybucją się prężnie rozwijają. Jednak, aby nadążyć za zainteresowaniem klientów potrzebują większego kapitału. Taka sytuacja występuje właśnie w przypadku firmy Coffeedesk należącej do spółki All Good, przeprowadza więc ona emisję akcji na platformie Crowdway.

Coffeedesk – podstawowe informacje

Coffeedesk to jedna z najszybciej rozwijających się firm z branży kawowej w Europie Środkowo-Wschodniej. W ciągu kilku lat wypracowała sobie również pozycję lidera e-commerce dotyczącego tego napoju w Polsce.

Posiada ona sklep internetowy, dwie platformy online skierowane do biznesu oraz rozwijającą się butikową sieć kawiarni. W ten sposób pokrywa cały rynek w modelu omnichannel.

W ubiegłym roku zrealizowała ponad 120 tysięcy zamówień, w których znalazło się 230 ton kawy. Co więcej Coffeedesk jest wyłącznym polskim dystrybutorem rozpoznawalnych marek na globalnym rynku, takich jak Bialetti, Hario, Aeropress, Baratza czy Loveramics.

Cele obecnej emisji akcji Coffeedesk

Firma nieustannie szuka rozwiązań, które poprawią jej efektywność oraz sprawią, że dalszy rozwój kawowego rynku w Polsce i Europie będzie toczył się niezmiennie z jej udziałem. Szykuje się więc ona na podbój zagranicznych rynków, chce to jednak zrobić z odpowiednim zapleczem technologicznym, który uprzyjemni i ułatwi zakupy.

Tak więc głównym celem obecnej emisji jest wdrożenie nowej platformy Coffeedesk, z przyjaznym interfejsem dostosowanym do obecnych standardów UX/UI i rozbudowaną wersją na urządzenia mobilne. Ma ona być oparta o środowisko Sylius i PWA, które jest nowoczesnym, funkcjonalnym narzędziem i powinno ono umożliwić spółce reagowanie na bieżące potrzeby rynku i klientów oraz rozbudowę in-house wszystkich funkcjonalności serwisu.

Planowane jest również wprowadzenie platformy w lokalnych wersjach dla kolejnych krajów Unii Europejskiej. Na te cele spółka potrzebuje zgromadzić kapitał w wysokości 908 tysięcy złotych.

Spółka zbiera również środki na takie działania, jak:

    • Rozwój platformy skierowanej dla klientów biznesowych (508 tysięcy PLN)
    • Wdrożenie modelu subskrypcji kawowej (300 tysięcy PLN)
    • Otwarcie trzeciego Showroomu Coffeedesk wraz z nowym konceptem miejsca treningowo-szkoleniowego (300 tysięcy PLN)

Na te ambitne cele firma potrzebuje więc kapitału w wysokości 2 016 000 złotych. Aby go pozyskać, zorganizowała emisję 112 tysięcy akcji na platformie Crowdway. Kończy się ona w połowie lipca, a do tej pory 114 inwestorów nabyło 24 168 z nich.

Equity crowdfunding na platformie Crowdway

Crowdway jest jedną z największych w Polsce platform equity crowdfundingu. Działa od 2015 roku. Do tej pory zrealizowała kampanie na łączną kwotę ponad 15 milionów złotych oraz pobiła rekordy crowdfundingu udziałowego w Polsce.

Proponuje ona inwestorom zaangażowanie w wysokiej jakości aktywa w trzech liniach portfelowych:

  • Dynamika (projekty w fazie dynamicznego wzrostu)
  • Stabilność (produkty nieruchomościowe stabilnego zwrotu)
  • Innowacje (startupy)

Duży sukces na tej platformie święciły chociażby dwie emisje spółek Janusza Palikota z branży piwnej: Tenczyńska Okovita i Tenczynek Bezalkoholowe. Każda z nich zebrała ponad 4 miliony złotych, pierwsza w 36 a druga zaledwie w 30 dni.

Czy akcja Coffeedesk crowdfunding osiągnie sukces?

Coffeedesk to bardzo szybko rozwijająca się firma o ogromnym potencjale, która przy tym prowadzi stabilny i starannie przemyślany biznes z długofalowymi planami. Wydaje się więc, iż jest ona skazana na dalsze sukcesy w kawowym biznesie.

Jednak by je osiągnąć oraz rozpocząć ekspansję kolejnych zagranicznych rynków, a zwłaszcza światowych rekordzistów pod względem spożycia tego napoju, czyli Skandynawii, potrzebuje ona potężnego wsparcia ze strony inwestorów. Na tę chwilę nie wiadomo czy taki kapitał uda się uzyskać, dowiemy się najpóźniej za dwa miesiące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj