A może tak wynająć helikopter… Sprawdź Concept4You

Idea sharingu z każdym rokiem zyskuje na popularności, zarówno w Polsce jak i na świecie. Coraz więcej startupów opiera się na wspólnej konsumpcji. Ostatnie lata pokazują, że firmy opierające się na filozofii współdzielenia potrafią osiągnąć wielki sukces. Przykłady? Uber, BlaBlaCar, Airbnb…

Media również gorąco zachęcają do sharingu, dzięki temu to pojęcie staje się coraz bardziej modne. W zasadzie nic dziwnego, ponieważ niesie praktycznie same pozytywy. Ludzie uczą się współpracy, w pewnym stopniu zbliżają się do siebie, a na takich oszczędnościach zyskuje środowisko.

W końcu we współczesnym świecie człowiek nie potrzebuje posiadać wszystkiego na własność. Korzystanie z cudzych zasobów zapewnia także dużą wygodę i elastyczność, które są niezwykle cenne w nowoczesnym świecie. W Polsce ta dziedzina wciąż w wielu elementach dopiero raczkuje, choć odpowiednia świadomość społeczna w dużych miastach została już zbudowana. Taki stan rzeczy pragnie wykorzystać Concept4You, które już niebawem przeprowadzi zbiórkę na equity crowdfundingowej platformie Beesfund.

Concept4You

Concept4You to spółka, której celem jest udostępnianie dóbr luksusowych szerszej grupie odbiorców. W dobie biznesowych porażek, gdzie przedsiębiorca za każdym razem jest ograniczany przez procedury, kontrole i wymogi nie do spełnienia, to naprawdę optymalne rozwiązanie.

Projekt zamierza stworzyć swego rodzaju społecznościowy fundusz leasingowy. Dąży do współdzielenia dóbr, np. chce oferować możliwość wypożyczenia przyczepy kempingowej, ponieważ ludzie najczęściej nie potrzebują takiego sprzętu na własność, skoro zamierzają z niego korzystać raz na miesiąc czy nawet na rok.

Spółka Concept4You podstawowo planuje się jednak skupić na dobrach luksusowych. Wystarczy miesięczna rata, aby wynająć i móc na co dzień jeździć wymarzonym samochodem, pływać jachtem lub katamaranem, mieszkać w wymarzonej nieruchomości czy nawet latać helikopterem.

Aby jednak móc zrealizować swój potencjał potrzebuje finansowego wsparcia ze strony inwestorów i już wkrótce spróbuje je uzyskać za pomocą platformy Beesfund.

Equity crowdfunding na platformie Beesfund

Beesfund to polska platforma crowdfundingu udziałowego założona w 2012 roku. Jej siedziba mieści się w Warszawie. Działa pod hasłem “Pomagamy zrealizować dobre pomysły”.

Popularność Beesfund stale rośnie z roku na rok, a tempo tej tendencji w ostatnich trzech latach gwałtownie się zwiększyło. Od początku jej istnienia przeprowadzono już 74 emisje. Zebrano w nich łączną kwotę ponad 46 milionów złotych, a brało w tym udział ponad 47 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Najgłośniejsza emisja akcji przeprowadzona za pomocą tej platformy odbyła się w lutym 2019 roku. Wtedy piłkarska spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.

Jeszcze więcej zebrał z kolei projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarnii whiskey w Polsce i oczywiście produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj