IT-Leaders z kampanią crowdinvestingową na Beesfund

IT-LeadersCrowdinvesting wciąż rozwija się w niezwykle imponującym tempie. Niezależnie od tego, jaka aktualnie panuje sytuacja gospodarcza, liczni inwestorzy coraz częściej decydują się wspierać ciekawe projekty. Liczą oni, że nabyte udziały zapewnią im satysfakcjonujące zyski w przyszłości. Z kolei przedsiębiorcy znaleźli optymalny sposób gromadzenia kapitału, zupełnie odmienny od tych tradycyjnych, umożliwiający pokonanie wielu rynkowych barier, które w przeszłości skutecznie utrudniały prowadzenie biznesu. Popularność tej metody finansowania w Polsce to w dużej mierze zasługa Beesfund. To pierwsza i wciąż wiodąca platforma zajmująca się crowdfundingiem udziałowym w Polsce. Można na niej znaleźć naprawdę wiele interesujących projektów poszukujących swojej niszy. Już wkrótce swoich sił w crowdfundingu na Beesfund spróbuje IT-Leaders, spółka zajmująca się rekrutacją w branży IT.

Platforma IT-Leaders

Platforma IT-Leaders już od wielu lat działa w branży rekrutacyjnej i już pewien czas temu zauważyła lukę na polskim rynku pracy w IT. Ten sektor odwraca klasyczne role w relacji kandydat – rekruter, a znalezienie odpowiedniego kandydata jest drogie i czasochłonne. Doświadczeni specjaliści IT rzadko zaglądają na portale pracy, a trudność w identyfikacji kandydata w sieci sprawia, że tradycyjne procesy rekrutacyjne przestały wystarczać. Firmy mają problem z zapełnieniem wakatu, tracąc codziennie szansę na zwiększenie dochodów.

Spółka zaczęła więc myśleć o rozwiązaniu, które przełamie ten impas. Tak powstała platforma IT-Leaders. Funkcjonuje ona zgodnie z przeświadczeniem, że czas to pieniądz. Dlatego stworzyła zaawansowane technologicznie narzędzie, które pozwala realnie skrócić wielotygodniowy proces rekrutacji do kilku lub kilkunastu dni, nie obniżając przy tym jakości całego procesu.

IT-Leaders to rekrutacyjny Marketplace dedykowany branży IT, który odwraca tradycyjne role kandydat – rekruter. Serwis skupia społeczność programistów, testerów, administratorów IT i innych specjalistów sektora nowych technologii. Specjaliści tworzą tu techniczny profil, ustawiają oczekiwania finansowe oraz preferencje dotyczące pracy, a firmy składają im dopasowane oferty. Platforma działa w oparciu o zautomatyzowany proces selekcji, a dzięki wykorzystaniu big data, umożliwia szybki i bezpośredni kontakt z kandydatami.

Aktualnie platforma IT-Leaders może pochwalić się liczbą ponad 18 tysięcy zarejestrowanych specjalistów, głównie z Polski i Ukrainy. Co więcej, codziennie dołącza do niej 15-30 nowych kandydatów. Z pewnością IT-Leaders jest optymalnym, niezwykle wygodnym rozwiązaniem zarówno dla pracowników branży IT, jak i firm ich poszukujących.

Crowdfunding platformy IT-Leaders na Beesfund

Celem platformy IT-Leaders jest wyjście naprzeciw wyzwaniom rekrutacyjnym firm z branży IT poprzez dostarczenie zaawansowanego technologicznie narzędzia. Jednak, aby w pełni zrealizować swoją misję będzie ona potrzebować wsparcia ze strony inwestorów. W tym celu IT-Leaders zamierza przeprowadzić emisję akcji na platformie Beesfund. Kampania IT-Leaders ruszy już niebawem.

Equity crowdfunding na platformie Beesfund

Beesfund to polska platforma equity crowdfundingu założona w 2012 roku. Jej siedziba mieści się w Warszawie. Platforma działa pod hasłem “Pomagamy zrealizować dobre pomysły”. Popularność Beesfund stale rośnie z roku na rok, a tempo tej tendencji w ostatnich trzech latach gwałtownie się zwiększyło. Od początku jej istnienia przeprowadzono już 89 emisje, zebrano łączną kwotę ponad 57 milionów złotych, a brało w tym udział ponad 63 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Najgłośniejszy projekt crowdfundingu na Beesfund i emisja akcji przeprowadzone zostały w lutym 2019 roku. Wtedy piłkarska spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.

Jeszcze więcej zebrała z kolei kampania crowdinvestingowa Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarni whiskey w Polsce i oczywiście produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj