Własny biznes odpowiedzią na koronakryzys

własny biznesPandemia koronawirusa zbiera ogromne żniwo, zarówno jeśli chodzi o światową gospodarkę, jak i te mniejsze lokalne. Gołym okiem widoczne jest ich dotkliwe spowolnienie. Skala i skutki tego zjawiska są w tej chwili nie do oszacowania. Jednak już wiadomo, że nawet w Polsce, pomimo rządowych programów antykryzysowych, ilość upadłych przedsiębiorstw oraz osób, które zostaną bez pracy, będzie astronomiczna. Czy własny biznes może okazać się ratunkiem w tak przerażająco trudnej sytuacji? Okazuje się, że tak. Należy tylko wziąć pod uwagę specjalne warunki, które zostaną wyjaśnione poniżej.

Praca etatowa straci na znaczeniu. Dlaczego?

Niestety w aktualnej sytuacji pracodawcy coraz częściej stają się niewypłacalni. Ze względu na wcześniej wystawiane umowy, których nie są w stanie realizować, ich przedsiębiorstwa upadają. Na nowe umowy długookresowe lub na pełen etat w obecnym czasie i najbliższej przyszłości nie można liczyć, zwyczajnie nie jest to realne. Taka sytuacja ma miejsce nie tylko w Polsce, lecz nawet w największych krajach rozwiniętych sparaliżowanych przez pandemię. Prawdopodobnie od teraz na rynku zdecydowanie będą dominować umowy zlecenie oraz o dzieło podpisywane na czas nieokreślony. Wszystko po to, aby pracodawca mógł zabezpieczyć swoją już poszkodowaną płynność finansową.

Warto jednak pomyśleć o własnym biznesie… Biznesie online!

Własny biznes online to rozwiązanie, które w tej sytuacji wydaje się najbardziej korzystne. Technologia w obecnych czasach oferuje wielkie możliwości i coraz mniej ograniczeń. Wszelkie delegacje czy zebrania da się zastąpić wideokonferencjami. Praca zdalna to wizja przyszłości, która niespodziewanie okazała się teraźniejszością. Co więcej finansowo takie rozwiązanie również jest opłacalne. Nie ponosi się chociażby kosztów wynajmu przestrzeni biurowej w nieruchomościach usytuowanych w drogich dzielnicach biznesowych. Z kolei pracownicy są wtedy w swoich domach. W dobie globalnej epidemii zwiększa to bezpieczeństwo, zarówno dla otoczenia, jak i samych pracowników. Tak więc, im silniej nasz pomysł na biznes powiązany jest z działaniem w sieci, tym większe prawdopodobieństwo sukcesu w aktualnej sytuacji.

Jak rozpocząć własny biznes?

Ze względu na rozwój technologii i niezwykle szerokie możliwości, które oferuje to rozwiązanie, warto postawić na crowdfunding. Najlepszym sposobem na zrealizowanie pomysłu na biznes zdecydowanie będzie udziałowa odmiana finansowania społecznościowego. Pozwala ona na kompletne pominięcie tradycyjnych sposobów pozyskiwania gotówki na swój biznes.

Początkujące przedsiębiorstwa mogą dzięki niej gromadzić niezbędne do prowadzenia swojej firmy fundusze bezpośrednio od dużej grupy mniejszych inwestorów w zamian za udziały w ich przedsięwzięciu. W Polsce funkcjonuje już kilka platform umożliwiających takie zbiórki kapitału oraz jest to uregulowane prawnie. Co więcej, w skali globalnej crowdfunding udziałowy stał się już głównym źródłem finansowania startupów, tak więc tradycyjne metody zwyczajnie nie mają z nim szans. Skoro znamy metodę założenia własnego biznesu i mamy świadomość, że powinien być on ściśle powiązany z działalnością w sieci, czas przejść do podstawowych kwestii. Nasuwa się pytanie, jaki biznes założyć?

Pomysł na własny biznes – zainteresuj inwestorów

To już zależy od Ciebie. Po pierwsze musisz wpaść na właściwy, nowatorski pomysł, który właśnie Ciebie będzie wyróżniał spośród innych debiutujących przedsiębiorców. Jeśli uznasz, że świat potrzebuje Twojego projektu i w teorii jest on na tyle udany i możliwy do zrealizowania, by osiągnąć sukces, czas przejść do kolejnego etapu. Tutaj należy jeszcze dodać, że nie musi się on tyczyć, któregoś z największych rynków. Wystarczy aby się odnalazł w swojej niszy, na tej zasadzie działa większość startupów.

Teraz należy zaprezentować swój pomysł inwestorom. To bardzo ważny krok, ponieważ to właśnie Twój projekt, spośród wielu innych wyświetlanych na platformie, musi ich zainteresować. Należy przedstawić go z pasją, nie pomijać żadnych istotnych szczegółów i być maksymalnie wiarygodnym. Użytkownicy tych portali nie zakładali na nich kont bez powodu, ich celem jest wspieranie perspektywicznych projektów, traktują to jako inwestycję, która w przyszłości ma przynieść zarobek. Gdy ta sztuka się uda i zgromadzisz zakładany kapitał, czas zacząć działać, już nie ma odwrotu. Droga do sukcesu stoi przed Tobą otworem. Na jego osiągnięcie liczą też inwestorzy posiadający udziały w Twoim przedsiębiorstwie, z którymi będziesz zobowiązany dzielić się zyskiem. Rozwiązanie idealne dla każdego.

Własny biznes – cenne wskazówki dla początkującego biznesu

Pierwsze kroki zawsze są najtrudniejsze. Dlatego nie poddawaj się! Będzie pojawiało się dużo przeszkód, ale droga do osiągnięcia sukcesu nie może być łatwa, inaczej każdy by tego dokonywał. Warto wspomnieć, iż większość startupów nie generuje zysku w swoim pierwszym roku. Najpierw muszą wypracować sobie pozycję na rynku oraz zaufanie swoich klientów, zazwyczaj dopiero z czasem zaczyna się gromadzić satysfakcjonujące profity.

Inna wartościowa rada brzmi – bądź elastyczny. Początki w realiach rynkowych to czas prób i błędów. Należy się uczyć jak wszystko funkcjonuje w praktyce, zbierać doświadczenie i wyciągać właściwe wnioski. Tak więc, jeśli coś w Twoich założeniach nie funkcjonuje jak powinno, natychmiast to zmień! Tylko ciągły rozwój umożliwia osiągnięcie sukcesu z własnym biznesem.

Kolejną cenną wskazówka jeśli chodzi o własny biznes to – zdaj sobie sprawę jak istotna jest promocja marki. Skoro Twój biznes ma funkcjonować w internecie, należy zamieszczać tam odpowiednie reklamy za pomocą kreatywnych narzędzi marketingowych, aby ludzie się o nim dowiedzieli. Skoro wszyscy teraz spędzają więcej czasu w sieci, dociera do nich znacznie większa ilość informacji, co jest szansą, którą trzeba wykorzystać.

Własny biznes – podsumowanie

Nadeszły trudne czasy i prawdopodobnie będziemy w nich się spotykać z ogromem negatywnych informacji. Jednak nie znaczy to, iż sukces jest nieosiągalny, zwłaszcza jeśli chodzi o własny biznes. Jednak należy ukierunkować się na działalność online i najlepiej zgromadzić środki za pomocą crowdfundingu udziałowego. W teorii już wiemy, jak cały proces powinien wyglądać, czas więc zacząć działać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj