Punch Punk Games rozpoczyna kampanię na Kickstarterze! Studio planuje pozyskać 13 tys. USD na rozwój gry This is the Zodiac Speaking

Informacja prasowa

Punch Punk Games na CrowdConnectPunch Punk Games, producent gier wideo o wyjątkowej oprawie wizualnej połączonej z filmowym stylem narracji, rozpoczyna dzisiaj kampanię crowdinvestingową na amerykańskiej platformie Kickstarter. W jej ramach spółka planuje pozyskać 13 tys. USD. Środki przeznaczy na przeprowadzenie testów, szlify wizualne oraz porting gry This is the Zodiac Speaking.

Recenzja demo Zodiaka na kanale popularnego irlandzkiego youtubera od momentu publikacji w maju 2020 została odtworzona przez ponad 1,4 mln użytkowników. Wydawcą tytułu oraz współtwórcą zbiórki jest Klabater. Jeszcze w tym roku Punch Punk Games zapowiada debiut na NewConnect.

This is The Zodiac Speaking

This is the Zodiac Speaking to aktualnie jeden z głównych projektów naszego studia. Bardzo nas cieszy, że zainteresowanie grą już teraz jest ogromne, co widać chociażby po wciąż rosnących wyświetleniach filmu z demo gry na kanale irlandzkiego youtubera jacksepticeye. Co ważne, otrzymaliśmy też bardzo pozytywny feedback z samego Kickstartera – mówi Krzysztof Grudziński, prezes Punch Punk Games – Zbiórka pozwoli nam na usprawnienie procesu nanoszenia ostatnich poprawek, czyli przeprowadzenie testów, porting oraz szlify wizualne. Dokładamy wszelkich starań, żeby dostarczyć graczom najwyższej jakości produkt – dodaje.

This is The Zodiac Speaking to osadzona w Kalifornii lat ’70 gra detektywistyczna typu FPP oparta na prawdziwej historii seryjnego mordercy. Rozgrywka pozwala wcielić się w postać Roberta Hartnell’a – dziennikarza, który pewnego dnia słyszy w słuchawce telefonu słynne zdanie Hello, this is the Zodiac speaking. Mroczny thriller przygodowy składa się z dwóch trybów rozgrywki. Pierwszy z nich oferuje bardziej rozbudowaną warstwę narracyjną połączoną z elementami akcji i skradanki, przez co rekomendowany jest dla bardziej zaawansowanych graczy. Drugi z trybów, detektywistyczny, zakłada wolniejsze tempo rozgrywki i skupia się wokół samej opowieści. Wybory gracza będą miały wpływ na zakończenie gry, twórcy przewidzieli trzy scenariusze zamykające rozgrywkę. W procesie developmentu wykorzystano elementy psychologicznego profilowania autentycznych morderców. Grę wyróżnia oryginalna szata graficzna nawiązująca stylistyką do lat ‘60 i ‘70. W projekcie wykorzystana zostanie ścieżka dźwiękowa autorstwa A_GIMa. Scenariusz został stworzony we współpracy z laureatem nagrody Nike Łukaszem Orbitowskim.

Przewidzieliśmy wiele ciekawych nagród dla wszystkich wspierających nas wpłatą, między innymi zdjęcie w grze, nazwisko na liście Zodiaka czy oryginalny soundtrack. Przygotowaliśmy też nagrody fizyczne takie jak unikalna deskorolka lub komiks. Chcemy docenić wszystkich wpłacających. Myślę też, że takie gadżety to wielka wartość dodana dla pasjonatów gier – uzupełnia Grudziński.

Poprzednie sukcesy crowdinvestingowe

Punch Punk Games niedawno zakończył drugą zbiórkę crowdinvestingową, dzięki której pozyskał finansowanie w kwocie 1,5 mln zł. Obydwie transze zakończyły się w rekordowym tempie. Środki przeznaczone zostały głównie na produkcję gry Moonshine VR. W tegorocznym portfolio PPG poza This is the Zodiac Speaking jest także Drug Dealer Simulator VR, którego wydanie PC zarobiło już ponad 1 mln dolarów. W kolejnych miesiącach swoje premiery będą miały Aida, Moonshine VR, Yacht Mechanic Simulator oraz Fishing Simulator VR. Strategia firmy zakłada również tworzenie gier VR i symulatorów na zlecenie.

Do końca 2020 roku Punch Punk Games chce dołączyć do grona spółek publicznych notowanych na NewConnect.

O Punch Punk Games

Punch Punk Games – studio założone w 2017 roku, które koncentruje się na grach o oryginalnej oprawie wizualnej połączonej z silną narracją i filmowym stylem opowiadania. Celem PPG jest zbudowanie studia klasy Indie Premium.

Debiutancka produkcja studia – Apocalipsis – Harry at the end of the world, została wyróżniona, m.in. przez prestiżowy Guardian, jako jedna z 10 najciekawszych gier Indie na świecie w 2017 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj