Brave Lamb Studio z pomysłem crowdinvestingu na CrowdConnect

Crowdfunding jest jednym z najbardziej przełomowych zjawisk XXI wieku. Podobnie wygląda sprawa z rozwojem branży gamingowej – ten rynek z każdym rokiem generuje coraz większe zainteresowanie, a na polskim rynku kapitałowym jest on absolutnie wiodący. Każdego tygodnia gry, o których aktualnie jest “głośno” sprzedają się w milionach egzemplarzy. Co więcej, kwarantanna spowodowana pandemią koronawirusa, która ma miejsce niemal na całym świecie, tylko powiększyła grono wielbicieli tej formy spędzania wolnego czasu. Inne typowo rozrywkowe branże, jak filmowa czy muzyczna, mogą tylko jej pozazdrościć zdolności szybkiego rozwoju. Co ważne, naprawdę istotne znaczenie w kontekście globalnego rynku ma polski gaming.

W związku z tym wiele rodzimych spółek gamingowych na wczesnym etapie rozwoju decyduje się na pozyskanie kapitału za pomocą equity crowdfundingu. Już niebawem – w maju ruszy kampania crowdinvestingowa Brave Lamb Studio na CrowdConnect – jednej z wiodących polskich platform udziałowego finansowania społecznościowego.

Brave Lamb Studio – kampania na CrowdConnect

Brave Lamb Studio to wchodzący w skład grupy Movie Games – producent gier w segmencie Indie Premium. Zespół składa się z 17 specjalistów z branży gamedev, pracujących wcześniej dla takich firm jak Techland, CD Projekt Red czy People Can Fly. Członkowie studia mieli okazję współtworzyć takie gry jak Dying Light 2, Sniper: Ghost Warrior 2, Outriders, czy Pure Farming 2018.

Celem strategicznym spółki jest tworzenie gier nastawionych na głęboką narrację opartą na konieczności dokonywania przez gracza trudnych moralnie wyborów. Niezależność produkcyjna, połączona z nastawieniem na wysoką jakość wykonywanych projektów czyni z Brave Lamb Studio unikatowe przedsięwzięcie na polskim rynku gamingowym.

Najnowszym projektem spółki jest gra Field Hospital. To unikalne połączenie gier z gatunku strategii czasu rzeczywistego, survivala ekonomicznego oraz elementów gry RPG, polegającego na dokonywaniu trudnych moralnie decyzji, od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury, przy jednoczesnej, coraz trudniejszej walce o zasoby. Rozgrywka polega na zarządzaniu szpitalem polowym, leczeniu i rekonwalescencji rannych żołnierzy w trakcie dramatycznych wydarzeń I wojny światowej.

Akcje Brave Lamb Studio zostaną publicznie zaoferowane na platformie CrowdConnect już w maju. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na dalsze prace nad Field Hospital i zapewnią spółce finansowanie na zakończenie produkcji oraz pokrycie kosztów marketingowych związanych z promocją i zwiększaniem społeczności. Premiera gry zaplanowana jest na IV kwartał 2022 roku na wszystkie dostępne platformy sprzedażowe. Spółka, biorąc pod uwagę precyzyjną adresację gry oraz wyniki sprzedaży gier o podobnej tematyce, szacuje sprzedaż gry w pierwszych dwóch latach na poziomie 412 tysięcy sztuk.

Po przeprowadzeniu oferty publicznej w formie crowdinvestingu spółka rozpocznie proces wprowadzenia akcji do obrotu na rynku NewConnect. Debiut na tym parkiecie planowany jest na drugą połowę bieżącego roku.

Crowdinvesting na CrowdConnect

CrowdConnect to platforma ofert publicznych bazująca na idei crowdinvestingu, prowadzona przez Dom Maklerski INC S.A. Prezentowane na niej są informacje o projektach/startupach o wartości do 1 miliona euro prowadzonych przez małe i średnie spółki, których celem jest wejście na rynek akcji NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

W ramach platformy wyróżniane są dwie sekcje:

  • #wdrodzeNaNewConnect, gdzie prezentowane są oferty spółek zamierzających zadebiutować w obrocie giełdowym w perspektywie dwunastu miesięcy
  • #StartupZone, w ramach której swoje oferty prezentują przedsiębiorstwa na początkowych etapach rozwoju, o wysokim potencjale wzrostu i zwiększonym ryzyku inwestycyjnym, których akcje docelowo mają zostać wprowadzone na rynek NewConnect na przestrzeni 2-3 lat

CrowdConnect działa w ramach Grupy Kapitałowej INC, która istnieje ponad 20 lat i notowana jest na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Skupia ona spółki doradcze i inwestycyjne działające na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw.

Była ona wielokrotnie nagradzana jako najaktywniejszy autoryzowany doradca NewConnect. W 2018 roku została laureatem nagrody specjalnej GPW za największą liczbę spółek w historii wprowadzonych na rynek NewConnect. Do tej pory udało się tego dokonać 57 razy, a jej klienci zyskali łącznie ponad 3 miliardy złotych kapitału z emisji akcji i obligacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj