United Label chce pozyskać 4 mln zł z emisji akcji i wejść na NewConnect

United Label - logoUnited Label – spółka zależna CI Games – przeprowadzi emisję do 350 tys. akcji serii B na platformie CrowdConnect. i w ciągu kilku miesięcy chce zadebiutować na NewConnect, poinformowało CI Games. Spółka na poszerzenie portfolio gier chce pozyskać z emisji akcji ok. 4 mln zł.

„Zarząd spółki CI Games zawiadamia, że walne zgromadzenie akcjonariuszy zależnej spółki wydawniczej United Label zdecydowało o przeprowadzeniu emisji do 350 000 akcji serii B oraz rozpoczęciu procesu ubiegania się o dopuszczenie akcji do obrotu w alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie tj. na rynku NewConnect” – czytamy w komunikacie.

United Label zamierza zadebiutować na NewConnect w ciągu najbliższych kilku miesięcy, podano także.

„Decyzja o emisji akcji United Label oraz upublicznieniu tej spółki to konsekwencja wcześniejszych zapowiedzi w zakresie pozyskania finansowania na spółkę zależną. United Label jest gotowa, aby prowadzić działalność jako samodzielny podmiot. Jednocześnie dzięki wsparciu w kilku istotnych obszarach wydawniczych ze strony CI Games, United Label utrzyma bardzo lekką strukturę kosztów stałych. Przy obecnym planie wydawniczym już rok 2020 powinien zakończyć się atrakcyjną rentownością netto na poziomie rachunku wyników” – powiedział prezes CI Games Marek Tymiński, cytowany w osobnym komunikacie.

„Chcemy, aby platforma rozwijała się szybciej, mogła pozyskiwać kolejne gry oraz mocniej wspierać projekty, w które się angażuje. Z tych powodów zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu emisji akcji i upublicznieniu spółki na warszawskiej giełdzie” – dodał prezes United Label Tomasz Litwiniuk, cytowany w komunikacie.

United Label pozyskuje prawa wydawnicze gier z całego świata, na globalnej licencji. Wybrane projekty są współfinansowane przez platformę. Majątkowe prawa autorskie pozostają po stronie zespołu produkcyjnego, a United Label ma prawo pierwszeństwa do kontynuacji tytułu oraz dodatków. Do tej pory platforma zweryfikowała i zanalizowała ponad 200 projektów sygnowanych przez studia z całego świata.

„Każda z czterech planowanych gier z portfolio United Label, oprócz wysokiej jakości, charakteryzuje się unikatowymi elementami rozgrywki, które pozwalają poszczególnym grom wyróżniać się na tle innych tytułów indie. United Label buduje długotrwałe relacje z utalentowanymi deweloperami z całego świata i liczę, że po pierwszym sukcesie tym bardziej staniemy się atrakcyjną alternatywą wydawniczą na globalnym rynku” – dodał Litwiniuk.

Obecnie dwa tytuły z portfolio wydawniczego United Label: gra narracyjna „Röki” oraz RPG w stylu pixel art „Eldest Souls” są w końcowych fazach produkcji. Ich premiery będą miały miejsce w tym roku, już teraz wzbudzają duże zainteresowanie graczy. Ponad 50 tys. osób dodało do swojej wishlisty grę „Röki”, a grę „Eldest Souls” ponad 40 tys. W ostatnich miesiącach obie gry miały swoje prezentacje na najważniejszych wydarzeniach branżowych, m.in. MIX Live Showcase i Steam Game Festival, podano także.

„Nasze gry wzbudzają duże zainteresowanie i do tej pory spotykały się z bardzo pozytywnym odbiorem. Zarówno 'Röki’, jak i 'Eldest Souls’ zostały wskazane przez Nintendo jako kluczowe globalne tytuły indie na konsolę Nintendo Switch. 'Röki’ znajduje się na wielu branżowych listach najbardziej oczekiwanych gier indie w 2020 roku oraz na wishlistach ponad 50 tys. graczy. To dla nas potwierdzenie, że idziemy w dobrą stronę. Lada dzień podamy datę premiery pierwszej z gier” – dodał Tomasz Litwiniuk.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj