Kolejna zbiórka Anny Streżyńskiej, czyli MC2 Innovations

MC2 InnovationsPierwsza zbiórka zorganizowana na platformie Beesfund przez Annę Streżyńską na rzecz jej spółki MC2 Innovations okazała się dużym sukcesem. 5263 akcji, których łączna wartość wynosiła 700 tysięcy złotych została sprzedana w zaledwie 18 dni.

Teraz ponownie próbuje ona uzyskać środki na swój innowacyjny projekt, lecz tym razem cel jest znacznie wyższy – emitowane jest 16 227 akcji o łącznej wartości niemal 2,7 miliona złotych.

Kim jest Anna Streżyńska?

Anna Streżyńska to urodzona w 1967 roku polska prawniczka, przedsiębiorczyni oraz urzędniczka państwowa. W latach 1998 – 2001 była doradczynią trzech kolejnych ministrów łączności. Następnie, w latach 2001-2004 piastowała stanowisko dyrektora w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową. A od maja 2006 do lutego 2012 sprawowała urząd prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

W 2014 roku została prezesem spółki Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa. A w listopadzie 2015 została powołana na urząd Ministra Cyfryzacji. Odwołana została w styczniu 2018. W tym samym miesiącu Anna Streżyńska ogłosiła założenie przedsiębiorstwa technologicznego MC2 Solutions, w ramach której obecnie działa spółka MC2 Innovations.

Cel emisji akcji MC2 Innovations

MC2 Innovations to grupa specjalistów z branży IT posiadająca odpowiednie doświadczenie, które umożliwia im utrzymanie wysokiej pozycji zaufanego technologicznego partnera na rynku usług doradczych i wdrożeniowych w zakresie technologii blockchain. Celem spółki jest usprawnianie działań innych firm. Oferuje ona proste, sprawdzone narzędzia do obsługi skomplikowanych procesów wykorzystując optymalne rozwiązania.

Jej flagowym produktem jest platforma Carrotspot. To proste narzędzie mające służyć motywowaniu, nagradzaniu i okazywaniu uznania pracownikom bez konieczności angażowania budżetu. Wykorzystuje ona technologię blockchain, AI oraz BI i przy ich pomocy tworzy firmową społeczność, która dąży do wspólnych celów. Spółka w zeszłym roku otrzymała trzy różne dotację na rozwój oraz promocję związaną z platformą Carrotspot. Według firmy jest to jedyne takie narzędzie na świecie, więc nie posiada aktualnie żadnej konkurencji na rynku.

Celem zbiórki są dalsze inwestycje w spółkę, która tworzy, rozwija i sprzedaje ich flagowy produkt jakim jest Carrotspot. Pozyskane środki mają również zostać przeznaczone na sfinansowanie nowych projektów inwestycyjnych. Priorytetem będzie zapewnienie wkładu własnego na potrzeby realizacji projektów, na które firma otrzymała dotacje, czyli rozwoju produktu oraz promocji zagranicznej. Oferowanych jest 16 227 akcji po 166 złotych każda, a zbiórka trwa do 9 czerwca. Do tego momentu 388 inwestorów nabyło już 5782 z nich.

Potencjał MC2 Innovations dla akcjonariuszy

Pierwsza wypłata dywidendy planowana jest przez spółkę już w 2021 roku. Rozważa ona również debiut na rynku NewConnect lub głównym parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych w przyszłości. Jest ona także obiektem zainteresowania licznych inwestorów, zarówno tych branżowych, jak i finansowych. Istnieje więc szansa, że pojawi się opcja odsprzedaży akcji z zyskiem.

Equity crowdfunding na platformie Beesfund

Beesfund to polska platforma crowdfundingu udziałowego założona w 2012 roku. Jej siedziba mieści się w Warszawie. Działa pod hasłem “Pomagamy zrealizować dobre pomysły”. Popularność Beesfund stale rośnie z roku na rok, a tempo tej tendencji w ostatnich trzech latach gwałtownie się zwiększyło. Od początku jej istnienia przeprowadzono już 74 emisje, zebrano łączną kwotę ponad 46 milionów złotych, a brało w tym udział ponad 47 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Najgłośniejsza emisja akcji przeprowadzona za pomocą tej platformy odbyła się w lutym 2019 roku. Wtedy piłkarska spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.

Jeszcze więcej zebrał z kolei projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarnii whiskey w Polsce i oczywiście produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.

Zbiórka MC2 Innovations – szanse na sukces

MC2 Innovations to spółka o bardzo dużym potencjale działająca w branży technologicznej. Jej flagowy projekt platformy Carrotspot wydaje się innowacyjnym rozwiązaniem w tym sektorze, więc istnieje szansa, że odniesie on sukces na rynku.

Zbiórce przeznaczonej na jego rozwój z pewnością pomaga rozpoznawalność Anny Streżyńskiej. Dzieje się tak, ponieważ osoby, które mają na koncie spore osiągnięcia w przeszłości dotyczące zbliżonej tematyki łatwiej uzyskują zaufanie inwestorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj