Equity crowdfunding wciąż rozwija się niezwykle dynamicznie. Niezależnie od tego, jaka aktualnie panuje sytuacja gospodarcza, liczni inwestorzy coraz częściej decydują się wspierać ciekawe projekty licząc, że nabyte udziały zapewnią im satysfakcjonujące zyski w przyszłości. Z kolei przedsiębiorcy znaleźli optymalny sposób gromadzenia kapitału, zupełnie odmienny od tych tradycyjnych, umożliwiający pokonanie wielu rynkowych barier, które w przeszłości skutecznie utrudniały prowadzenie biznesu.
Popularność tej metody finansowania w Polsce to w dużej mierze zasługa Beesfund. To pierwsza i wciąż wiodąca platforma zajmująca się crowdfundingiem udziałowym w Polsce. Można na niej znaleźć naprawdę wiele interesujących projektów poszukujących swojej niszy. Już wkrótce swoją kampanię na niej przeprowadzi firma tworząca narzędzia zarządzania biznesem pomagające w zwiększaniu produktywności firm – Bpower2.
Crowdinvesting Bpower2
Działając przez wiele lat w branży systemów do zarządzania i optymalizacji procesów zarządczych w przedsiębiorstwach, twórcy spółki Bpower2 rozpoznali powiększającą się lukę w postaci braku właściwych rozwiązań wsparcia planowania produktywnej pracy biurowej i zdalnej. Obecne narzędzia informatyczne, zamiast rzeczywiście pomagać w uzyskaniu optymalizacji i poprawy wydajności, wprowadzają do działania firm dodatkowy, zupełnie niepotrzebny chaos. Pracownicy poza działami produkcyjnymi sami muszą wybierać zadania na konkretny dzień bez prostego przekazu w zakresie powiązania ze skomplikowanymi i dynamicznymi procesami.
Ograniczone algorytmy, wciąż angażujące pracownika w zbyt dużym stopniu, to problemy, z którymi boryka się wiele przedsiębiorstw pragnących realizować działania optymalizacji zarządzania przy wykorzystaniu obecnych narzędzi. W efekcie żyją w nieustannym stresie, który często obniża ich produktywność i zwiększa możliwość popełniania dużej ilości błędów.
Z pomocą przychodzi tutaj spółka Bpower2. Oferuje ona system o nazwie Bpower2, dedykowany organizacjom pragnącym wydobyć ze swojej działalności jak najwięcej, przy minimalizacji błędu, oszczędności czasu i energii. Serwis pomaga w wykreowaniu wewnątrzorganizacyjnego procesowego zarządzania poprzez dedykowane moduły, dzięki którym pracownicy oraz zarząd mogą wygodnie i szybko: zlecać zadania, sprawdzać status realizacji, ustalać hierarchię ważności zleceń, kontrolować i oceniać zadania, jak i wiele innych. W efekcie system tworzy dzienne plany pracy dla poszczególnych użytkowników skorelowane ze sobą procesowo.
Ogólnie rzecz biorąc, system Bpower2 skupia się więc na umożliwieniu zoptymalizowanego zarządzania planowaniem i komunikacją w organizacji w sposób nakierowany na najpełniejsze wykorzystanie potencjału, osiągane poprzez redukcję czasu potrzebnego na rutynowe zadania i podniesienie produktywności pracy.
Misją spółki Bpower2 jest pomoc w zwiększeniu produktywności firm, dzięki inteligentnemu i procesowemu planerowi firmowemu. Aby ją zrealizować, firma będzie jednak potrzebowała wsparcia ze strony inwestorów. W tym celu już wkrótce zostanie przeprowadzona kampania crowdfundingowa Bpower2 na Beesfund. Każdy zainteresowany będzie mógł wtedy zaangażować się w ten ciekawy projekt.
Equity crowdfunding na platformie Beesfund
Beesfund to polska platforma equity crowdfundingu założona w 2012 roku. Jej siedziba mieści się w Warszawie. Działa pod hasłem “Pomagamy zrealizować dobre pomysły”. Popularność Beesfund stale rośnie z roku na rok, a tempo tej tendencji w ostatnich trzech latach gwałtownie się zwiększyło.
Od początku jej istnienia przeprowadzono już 96 emisji, zebrano łączną kwotę ponad 62 miliony złotych, a brało w tym udział ponad 68 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.
Najgłośniejsza emisja akcji przeprowadzona za pomocą tej platformy odbyła się w lutym 2019 roku. Wtedy piłkarska spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.
Większą kwotę zebrał z kolei projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarni whiskey w Polsce i oczywiście produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.