Konopne imperium LiRoyal z crowdfundingiem na Beesfund

Temat konopi wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Przez dziesięciolecia ich uprawa była nielegalna. Jednak dzięki badaniom naukowym udowodniono, że posiadają one właściwości lecznicze, są skuteczne przeciw wielu schorzeniom. Medyczną marihuaną zainteresowało się wiele koncernów, zwłaszcza na terenie Ameryki Północnej. Rozwojowi branży zaczęły sprzyjać również nowe regulacje prawne. Ocenia się, że globalnie rynek konopii jest już wart ponad 360 miliardów dolarów.

Częścią konopnej rewolucji u nas w kraju zamierza być także spółka LiRoyal, założona przez Piotra Liroya-Marca – znanego rapera, biznesmena i polityka. Z tego powodu już wkrótce ruszy kampania crowdfundingowa LiRoyal na Beesfund – popularnej platformie udziałowego finansowania społecznościowego.

Kampania LiRoyal S.A. na Beesfund

Konopie mają wiele zalet i zastosowań. Można z nich wytwarzać leki, suplementy diety, produkty spożywcze, kosmetyki. Ten rynek rozwija się w niewiarygodnym tempie. Spółka LiRoyal to konopne imperium o zasięgu globalnym, firmowane przez Piotra Liroya-Marca.

Liroy zgromadził wokół siebie zespół ekspertów od uprawy, badania i przetwarzania konopi, specjalistów w dziedzinie e-commerce z doświadczeniem międzynarodowym oraz influencerów, którzy pomogą zbudować rozpoznawalność marki. Firma będzie oferować olejki, suplementy, susze, jointy, a także specjalnie skomponowane boxy oraz zestawy, stworzone z najwyższej jakości konopi Sativa Cannabis L pochodzącej z najlepszych, certyfikowanych upraw.

Obecnie spółka LiRoyal rozpoczyna poszukiwanie inwestorów, aby móc rozwijać swój projekt wraz z utworzoną społecznością współwłaścicieli. Właśnie w tym celu już wkrótce ruszy kampania crowdfundingowa LiRoyal na platformie Beesfund. Każdy, kto pragnie zostać częścią konopnego Boomu, będzie mógł wtedy zainwestować w ten biznes Liroya.

Equity crowdfunding na platformie Beesfund

Beesfund to polska platforma equity crowdfundingu założona w 2012 roku. Jej siedziba mieści się w Warszawie. Działa pod hasłem “Pomagamy zrealizować dobre pomysły”. Popularność Beesfund stale rośnie z roku na rok, a tempo tej tendencji w ostatnich trzech latach gwałtownie się zwiększyło. Od początku jej istnienia przeprowadzono już 96 emisji, zebrano łączną kwotę ponad 62 milionów złotych, a brało w tym udział ponad 68 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Najgłośniejsza emisja akcji przeprowadzona za pomocą tej platformy odbyła się w lutym 2019 roku. Wtedy piłkarska spółka Wisła Kraków w celu zgromadzenia kapitału na spłatę zadłużenia, wypuściła 40 tysięcy akcji o łącznej wartości 4 milionów złotych. W ciągu doby wszystkie zostały wykupione przez 9126 inwestorów.

Większą kwotę zebrał z kolei projekt Wolf & Oak Distillery zajmujący się prowadzeniem pierwszej profesjonalnej destylarnii whiskey w Polsce i oczywiście produkcją tego trunku. Zgromadzony kapitał wyniósł rekordowe 4 202 820 PLN, 31 111 akcji znalazło 1482 nabywców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj